Czas na 16 odsłonę audycji Polish Jazz, w której bohaterem będzie album warszawskiego Old Timers Band ze wspólnym udziałem szkockiego klarnecisty i wokalisty Sandy Browna. Płyta została wydana w postaci monofonicznego winyla o symbolu XL 0511 przez Polskie Nagrania „Muza” w 1969 roku.
Zespół OLD TIMERS jest w polskim jazzie tradycyjnym symbolem i legendą. Powstał w 1965 r. w Warszawie, a już rok później zdobył pierwszą nagrodę w konkursie Złotej Tarki – imprezie towarzyszącej festiwalowi Jazz Jamboree. Wynik ten powtórzył w dwóch kolejnych latach, stając się pierwszym, i jak dotąd jedynym, trzykrotnym zdobywcą tego trofeum. Następne lata to pasmo sukcesów. Zespół koncertował na wielu festiwalach jazzowych w Europie. Dorobek muzyczny to nagranie kilkunastu płyt, setki koncertów, występów telewizyjnych i radiowych. Nie ma kraju w Europie, gdzie nie występowałby zespół Old Timers. W 1975 r. grupie została wręczona Złota Płyta Polskich Nagrań za album „Old Timers with Sandy Brown”. Poza występami scenicznymi wspomnieć też wypada o nagranej przez zespół muzyce do takich filmów jak: „Był jazz”, „Va Bank” czy „Seksmisja”. Old Timersi uczestniczyli także w realizacji spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim Teatrze „Ateneum”, oraz w licznych programach telewizyjnych.
Czas na parę słów o gościnnym udziale na płycie Old Timers. Sandy Brown a raczej Alexander Brown urodzony w Indii 25 lutego 1929 roku szkocki klarnecista, inżynier dźwięku, wokalista. Zwolennik nowoorleańskiego jazzu tradycyjnego, zainteresowany muzyką afrykańską co znajdowało odzwierciedlenie w jego kompozycjach. Pierwszy skład jazzowy uformował w 1949 roku wraz ze swoim szkolnym przyjacielem Al’em Fairweatherem, brytyjskim trębaczem. W późniejszym czasie grywał z takimi tuzami jak George Chisholm , Kenny Wheeler, Henry „Red” Allen, Diz Disley, Humphrey Lyttelton, Earle Warren, Eddie Durham, Sammy Price czy Pee wee Russel. Zmarł na zawał serca w wieku 46 lat w Londynie. Ze szklanką whisky w ręku oglądając mecz rugby, w którym Anglia pokonała Szkocje.
źródła: Jazz Forum, Wikipedia, JazzPress.