Już po raz trzeci, w ramach wakacyjnych spotkań ze sztuką, na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki każdy będzie miał możliwość wyrażenia siebie, zilustrowania za pomocą rysunku i malarstwa swoich myśli, pomysłów, idei i tego, co podpowie mu wyobraźnia. Od 20 czerwca do 31 lipca, w godz. 11:00-17:00 na dziedzińcu Galerii będą czekać na chętnych przygotowane sztalugi oraz materiały plastyczne potrzebne do tworzenia w różnych technikach, m.in.: pastele, węgle, ołówki, akwarele, akryle i inne.
Szczegółowy program warsztatów plastycznych z artystami i artystkami:
- 20.06.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Malarskie ekspresje”
Warsztaty z malarstwa strukturalnego na powierzchniach wielkoformatowych poprowadzi wrocławski twórca Mariusz Mikołajek. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, czym jest action painting, czyli malarstwo gestu. Zajęcia będą doskonałą okazją do zanurzenia się w abstrakcyjnym świecie sztuki, a także do spotkania z artystą.
- 27.06.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Koło barw”
Prowadząca zajęcia artystka Anna Wojnarowska wprowadzi uczestników spotkania w podstawy malarstwa. Biorący udział w warsztatach, korzystając z techniki akrylu, zrozumieją, jak powstaje kolor i jak go budować. Działania te pozwolą spojrzeć na rysunek i inne techniki z perspektywy działań malarskich.
- 18.07.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Uwaga! Ilustracja”
Spotkanie, na którym prowadząca zajęcia artystka Maria Weigl-Wojnarowska pokaże wyjątkowy świat projektowania ilustracji i zapozna uczestników z technikami swoich prac. Podczas warsztatów ich uczestnicy będą łączyć różne techniki rysunkowe i tworzyć własne dzieła.
- 25.07.2024 (czwartek), godz. 11:00-15:00 – „Batik. Tkanina – amulet”
Prowadząca warsztaty artystka Anna Krzemińska opowie uczestnikom spotkania o technice tworzenia batików. Każdy będzie mógł zapoznać się z tradycyjnymi tkaninami batikowymi z Indonezji - ojczyzny batiku, a także m.in. z Indii i Afryki. Zaprezentowane będą dekoracyjne miedziane stemple i cantingi - narzędzia do wykonywania bardzo drobnych, filigranowych i skomplikowanych wzorów, jak również stemple drewniane z Indii, które tworzą wrażenie rzeźby etnicznej. Artystka opowie o znaczeniu batiku w kulturach wyżej wymienionych rejonów świata, ze szczególnym wyróżnieniem kultury indonezyjskiej, w której batik traktowany jest jako amulet, a wręcz spełnia funkcję narzędzia w komunikacji statusu społecznego. Uczestnicy warsztatów stworzą własny amulet - batikowaną tkaninę.
Reklama