Ponad 120 kobiet pracujących w szwalniach w Lesotho skarży się, że przełożeni molestowali je seksualnie. Niektóre opowiadają, że zostały zgwałcone na terenie zakładu.
Relacje tych kobiet nie są wyjątkiem. 80% ankietowanych pracownic zakładów odzieżowych w Bangladeszu doświadczyło przemocy seksualnej i molestowania w pracy albo było jej świadkami. Podobne doświadczenie mają miliony kobiet na świecie.
Już w najbliższych tygodniach może wejść w życie przełomowy traktat, który ochroniłby kobiety całego świata przed przemocą w miejscu pracy. Sprawmy, by tak się stało! Ten traktat ratyfikowało już 6 krajów. Potrzebujemy jednak, by przyjęto go na całym świecie. Zwróćmy się więc do krajów, które popierają ten traktat, takich jak Hiszpania i Argentyna, tuż przed globalnym szczytem poświęconym prawom kobiet – i zaalarmujmy cały świat.
Podpisz teraz i poprzyj prawa kobiet na całym świecie! TRAKTAT
W co czwartym kraju na świecie nie ma ŻADNYCH przepisów dotyczących molestowania seksualnego w miejscu pracy. A tam, gdzie takie przepisy istnieją, nie zawsze działają. W samej Francji 30% kobiet mówi, że doświadczyły w pracy molestowania lub napaści seksualnej. Reforma prawa jest więc konieczna!
Ten traktat może być przełomem. Pierwszy raz w historii nałożyłby na państwa obowiązek wprowadzenia krajowych praw zakazujących przemocy w miejscu pracy, a także obowiązek zapobiegania takiej przemocy i umożliwienia poszkodowanym osobom ubiegania się o zadośćuczynienie. W połączeniu z istotnymi reformami prawa krajowego pomoże to zapewnić bezpieczeństwo kobietom na całym świecie.
Wiemy, że to odpowiedni moment, by przekonać wiele krajów do ratyfikacji traktatu. Przywódcy państw całego świata spotkają się we Francji na globalnym szczycie, a kraje popierające traktat są gotowe wywrzeć wpływ na polityków. Jak najszybciej zbierzmy milion podpisów i dostarczmy je prosto na ten szczyt.
Podpisz teraz i poprzyj prawa kobiet na całym świecie! TRAKTAT
Gdy słyszymy, jak powszechne jest molestowanie i przemoc seksualna, nietrudno o poczucie bezradności. Teraz jednak możemy zrobić jedną konkretną rzecz, która da lepszą ochronę kobietom na całym świecie. Przed nami walczyły o to całe pokolenia kobiet i ich sojuszników. Dokończmy ich dzieło.