Już po raz piąty w płockim amfiteatrze spotkają się ludzie z pasją. SUMA, czyli Syntetyczna Ultranowoczesna Muzyka Amfiteatralna to działanie Stowarzyszenia Teatr Per Se, jest tak jednak tylko na papierze.
Koncert jest wspólnym dziełem osób wymienionych w Time Table. Każdy przejmuje stół DJ na godzinę i prezentuje swoją muzyczną wrażliwość. W tym roku spotkanie zostanie zarejestrowane. Od dwóch tygodni kręcimy wywiady, w których lokalnym twórcom muzyki elektronicznej są zadawane takie same pytania. Film będzie portretem środowiska muzycznego płockiej elektroniki. Pasja do muzyki elektronicznej ma swoje wspólne cechy, to: spotkanie z publicznością, taniec, emocje. Trans muzycznej pętli, która powtarzając schemat, przestaje być na pierwszym planie, stwarzając nośne muzyczne tło naszych prywatnych przemyśleń i emocji to coś, co każdy opisze w inny sposób. Muzyka jest jak lustro, w którym przyglądasz się sam sobie. W Teatrze Greckim używano głównie instrumentów rytmicznych. Być może wcale nie słowo i treść sztuki doprowadzała ludzi do katharsis, ale powtarzalny rytm wprowadzający uczestników w oczyszczający trans.
30 lipca, płocki Amfiteatr:
Time Table
Technomania Crew
20:00 Mariachi
21:00 shinkan TR72
22:00 BRITNEY Spearz Eyewitness
Kombinat
23:00 Tomm Packer b2b Santos
SKY ART
00:00 Laser Show
Audiobar
00:00 Vidno b2b akaOne
01:00 Autronom
—
02:00 Radek b2b Zagat’o
03:00 end
VJ Stupor VJ LepaNaPape
Zazwyczaj przychodzi na nasze koncerty 200 - 250 osób. Trudno wszystkich dokładnie policzyć, ponieważ wstęp jest wony. Gramy i tańczymy na scenie, co stawia wszystkich uczestników na jednej płaszczyźnie. W tym roku wizualizacje 3D i nowa postać LepaNaPape prywatnie studentka ASP w Gdańsku Marta Prabucka, z którą już współpracowałem przy tworzeniu wizualizacji do spektaklu „A jeśli jutro wybuchnie Wojna”. Koniecznie przyciągnijcie swoich znajomych. Będzie się działo, bo kończymy dopiero o 3:00. After party w tym środowisku to norma więc podążajcie za grupą - podkreslił organizator Mariusz Pogonowski.