Książnica Płocka zaprasza rodziców, pedagogów, terapeutów oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką ADHD na 2. edycję konferencji „Wyrównaj szanse dziecka z ADHD. Zauważ, zrozum, wspieraj”.
To wyjątkowa okazja, by poszerzyć swoją wiedzę na temat ADHD i dowiedzieć się, jak skutecznie wspierać osoby z tym zaburzeniem. Z myślą o rodzicach i nauczycielach dzieci z ADHD przygotowano bogaty program, który dostarczy cennych informacji i praktycznych wskazówek. W trakcie konferencji eksperci omówią proces diagnozy oraz formy pomocy dzieciom z ADHD. W bloku tematycznym przedstawione zostaną terapie wspomagające, takie jak integracja sensoryczna, dogoterapia i arteterapia. Omówiona zostanie forma pomocy w procesie wychowawczym, jaką są warsztaty dla rodziców. Dodatkowo zaplanowano wystąpienie dotyczące konsekwencji braku niezaopiekowania ADHD. Konferencja jest bezpłatna, ale wymaga rejestracji. Niech to będzie dzień pełen wiedzy, wymiany doświadczeń i nowych perspektyw!
21 października, godz. 15.00-18.30 - Konferencja „Wyrównaj szanse dziecka z ADHD” - 2. Edycja.
Miejsce: Mediateka eMka Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 3b, tel. 24 262 00 87)
24 października Książnica Płocka zaprasza o godz. 17.00 - Promocja książki „Moje fado” Barbary Konarskiej-Pabiniak i Leszka Skierskiego.
Biografie budzą ciekawość, a zainteresowanie nimi, chęć poznania kulis życia ich bohaterów. W „Moim fado” dr Barbara Konarska-Pabiniak próbuje poukładać sprawy z przeszłości, żeby: tło szczęśliwego dzieciństwa, młodość, studia, praca w szkole, doktorat, działalność naukowa i wydawnicza, stały się początkiem nowej historii. Być może nawet tej niedokończonej…
A jednak nie jest to takie łatwe, jak by się wydawało.
Jednym z powodów, dla których powstała ta książka, jest czynnik subiektywny. Pisarka, regionalistka, nauczycielka, widzi potrzebę sięgania do wspomnień. Pragnie przekazać nam splot własnych przemyśleń o świecie, ale i potrzebę zachowania pamięci o tych, których spotkała w życiu.
Możemy zadać pytanie – „Czy warto było?”, a i tak nie znajdziemy na nie odpowiedzi. Okazuje się, że życie dla innych, nie należy do najłatwiejszych. Każda historia jest inna. Sięgając po „Moje fado” każdy z nas zapamięta ją inaczej… Każdy zacznie wątpić – „Czy warto było? Dlaczego, akurat sięgam po wyznania Barbary Konarskiej-Pabiniak?
Bohaterka w rozmowie z Leszkiem Skierskim ujawnia „kolekcję” istotnych faktów ze swojego życia – faktów, które łączą burzliwą historią ludzi, z historią miast i regionu. To opowieść o wielkiej fascynacji człowiekiem, w całej jego złożoności, ale też o wielkich przemianach społecznych ostatnich dekad. Bohaterka zabiera nas do świata bogatego w tajemnice osobistych wspomnień, nie po to, żeby nas oceniać, a jedynie przestrzec przed wyborem złudnej drogi na skróty.